Wycieczki dla dorosłych - Krajowe

Zaurocz się Świętokrzyskiem (2 dni)

pdfDzień 1

godz. 6:00 - wyjazd z Zamościa ( parking przy PZU) do Opatowa (godz. wyjazdu z innych miejscowości do uzgodnienia);

ok. godz. 10:00 - przyjazd do Opatowa; spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem; zwiedzanie Kolegiaty św. Marcina w Opatowie (XII w.), jednego z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce.

W krainie Świętokrzyskich bizonów...

Krzyżtopór. W Największej Rezydencji Magnackiej w Europie z poł. XVI w.

Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII w. Zamek Krzyżtopór wzniesiony został w 1644 r.  przez wojewodę sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego. Monumentalny zespół pałacowy wbudowany w pięcioboczną bastionową fortecę, wg legendy wzniesiony był na wzór kalendarza: posiadał tyle okien ile dni w roku, tyle pokoi ile tygodni, tyle sal ile miesięcy i 4 wieże będące symbolem 4 pór roku. Ponadto w ośmiobocznej wieży strop sali stanowiło egzotyczne akwarium z egzotycznymi rybami…

Kurozwęki.

Pałac Popielów z XIV w., kilkakrotnie przebudowywany. Są tu niesamowite wnętrza pałacowe: Kaplica, Sala balowa, piwnice z winiarnią, małe muzeum gromadzące skarby i pamiątki rodu Popielów oraz obrazy Józefa Czapskiego. Dawny blask odzyskały oranżeria i herbaciarnia. W tej pierwszej są hotel, salon i biblioteka. Wypełnione są stylowymi meblami, bibelotami, obrazami. Wokół pałacu jest stary park w stylu angielskim, z lipami, klonami, brzozami, a nawet platanami, przez który płynie rzeka Czarna. Na terenach przypałacowych czeka na Państwa wyjątkowe przeżycie – safari bizon. Podróżując  westernowym wozem "safari-bizon"  zobaczycie Państwo bizony (całe stado liczy 80 osobników) w naturalnych warunkach, a jednocześnie w historycznym otoczeniu. 

Szydłów. Polskie Carcassone.

Szydłów zyskał miano "polskiego Carcassonne" dzięki zachowanemu do czasów współczesnych XIV-wiecznemu układowi urbanistycznemu zawierającemu wiele elementów tak architektonicznych jak i przestrzennych średniowiecznego miasta. Do najważniejszych zabytków miasteczka zaliczają się: mury obronne wraz z Bramą Krakowską, zespół zamkowy (Sala Rycerska, Skarbczyk, Brama Zamkowa), kościół farny pw. św. Władysława, kościół pw. Wszystkich Świętych, synagoga. Budowle zamkowe miasta, usytuowane w jego narożu, wchodziły ongiś w skład Kazimierzowskiego systemu obrony kraju, spełniając funkcje ustrojowo-administracyjne i polityczno-strategiczne.

Zakwaterowanie + wyżywienie (opcje):

-  w pensjonacie zlokalizowanym w odresturowanym zespole pałacowo – parkowym +  obiadokolacja integracyjna**; nocleg;

- w pensjonacie agroturystycznym + obiadokolacja integracyjna**; nocleg;

Dzień 2

Góry, góry. Ach te Łysogóry…

Śniadanie.

Świętokrzyski Park Narodowy (Święta Katarzyna, źródełko Św. Franciszka, kapliczka Żeromskiego). Woda ze źródełka Św. Franciszka nigdy nie zamarza, a Ci co jej się napiją wywiozą z Gór Świętokrzyskich zdrowie oraz szczęście…

Pracownia jubilerska ( Święta Katarzyna) -  możliwość zakupu biżuterii z naturalnymi kamieniami.

Osada Średniowieczna (Huta Szklana u podnóża Świętego Krzyża).

Wyjątkowa ekspozycja średniowiecznej wsi świętokrzyskiej. Przejście przez Bramę Czasu przeniesie nas do osady z XII - XIV w. Wioska została wybudowana na działce o powierzchni ok. 1,63 ha. W Osadzie zlokalizowane są drewniane chatki, w których  ukazane jest życie Słowian i ich praca. Grupy oprowadzane przez prawdziwą świętokrzyską czarownicę zapoznają się z pracą kowala, rymarza, garncarza. 

Wjazd na Święty Krzyż wozami konnymi.

Święty Krzyż

Sanktuarium świętokrzyskie jest najstarszym sanktuarium w Polsce. Założone w 1006 r.  przez Bolesława Chrobrego. Znane jest z przechowywanych relikwii krzyża świętego, sprowadzonych tutaj wraz z zakonem benedyktynów w XIII w. Możemy zwiedzić kościół Św. Trójcy z relikwiami i cennymi obrazami Franciszka Smuglewicza, krypty w których spoczywa największy pogromca Kozaków – Jeremi Wiśniowiecki oraz wejdziemy naplatformę widokową z unikatową atrakcją przyrodniczą – gołoborzami. Obiad.

ok. godz. 15:30 – zakończenie programu; wyjazd w drogę powrotną; przyjazd do Zamościa ok. godz. 20:00.

W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:

- transport busem (max. 19 os.) lub busem (29 os.) lub autokarem ( 40 os.); opłaty drogowe, parkingi; Zakwaterowanie + wyżywienie (opcje):

Pensjonat (zespół pałacowo – parkowy):

- 1 nocleg w 2-,3 – osobowych, gustownie urządzonych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym w zabytkowym budynku pensjonatu;

- 1 obiadokolacja integracyjna **, 1 śniadanie w  zabytkowych wnętrzach restauracji w pensjonacie;

Pensjonat agroturystyczny:

- 1 nocleg w 2-,3-, 4 -osobowych pokojach z łazienkami;

- 1 obiadokolacja integracyjna**, 1 śniadanie;

- 1 obiad w drugim dniu po zakończeniu zwiedzania (przed wyjazdem);

- bilety wstępu i opłaty: kolegiata św. Marcina w Opatowie; zamek Krzyżtopór w Ujeździe; Kurozwęki: mini zoo, Pałac i muzeum, "safari bizon"; Szydłów: wstęp na wszystkie obiekty udostępnione do zwiedzania, tj. plac zamkowy wraz z murem obronnym i muzeum, synagoga, kościółek p.w. Wszystkich Świętych; wstęp na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego; Osada Średniowieczna (Huta Szklana); wjazd na Święty Krzyż wozami konnymi; krypty na Świętym Krzyżu;

- opieka i usługi licencjonowanego przewodnika od spotkania w Opatowie do zakończenia programu (w Zamościu wycieczkę odprawi właściciel Biura; przejazd na trasie Zamość – Opatów bez pilota);

- ubezpieczenie: NNW-10 tys.zł., KL-4 tys. zł.

__________________________________________________________________

CENA* (1 uczestnik; autokar 40 os.):

- pensjonat (zespół pał. – park.)  - 395 PLN
pensjonat agrotur.     - 375 PLN

CENA* (1 uczestnik; bus 29 os.):

- pensjonat (zespół pał. – park.)  - 400 PLN
pensjonat agrotur. - 380 PLN    

CENA* (1 uczestnik; bus 19 os.):

- pensjonat (zespół pał. – park.)  - 430 PLN
pensjonat agrotur.      - 410 PLN    

 *cena dotyczy wyjazdu z Zamościa; z innych miejscowości (+;-) koszty transportu;

**jadłospis na życzenie

__________________________________________________________________

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL
Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84  530 10 60
tel. kom. 500 173 458
tel. Kom. 513 507 947

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 9221574164
REGON 951176139
PKO Bank Polski S.A. 28 1020 5356 0000 1902 0157 9473

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
6917657
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
1019
999
1019
6899795
41546
40358
6917657

Twój IP: 52.14.168.56
Data: 2024-04-29 14:36:29
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60